اسید آسکوربیک (ویتامین C)

ویتامین C (اسید آسکوربیک) با فرمول شیمیایی C₆H₈O₆ بوده، و از خصوصیات مهم این ویتامین حلالیت زیاد در آب است، و با ایجاد محیط اسیدی یک آنتی اکسیدان قوی نیز محسوب میشود. خصوصیات شیمیایی منحصر به فرد اسید اسکوربیک(ویتامین C) منجر به استفاده گسترده از این ویتامین در صنعت شده است. ضمن اینکه اسید آسکوربیک به دلیل دو خصوصیت آنتی اکسیدانی و ویتامینی آن در مواد غذایی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. اسید اسکوربیک به عنوان یک آنتی اکسیدان، عامل کاهنده، اسیدی کننده و حلال در طول فرآیند ماده غذایی، یا قبل از بسته بندی برای حفظ بو، رنگ و محتوای تغذیه ای به آن افزوده می شود. این ماده اکسیژن درون محیط ماده غذایی را جذب کرده، و اکسید می شود، و از این طریق اکسیژن را از دسترس خارج کرده و مانع انجام واکنش های اکسیداتیو می شود. در صنایع گوشت، افزودن اسید اسکوربیک باعث کاهش میزان مصرف نیتریت و حفظ رنگ و تسریع در روند رسیدن به رنگ مناسب مورد نظر در فرآورده گوشتی می شود و از تولید نیتروزآمین ها جلو گیری میکند. جالب آن است که تنها یک سوم ویتامین  C تولید شده در صنایع داروسازی استفاده میگردد، و مازاد آن به عنوان افزودنی مواد غذائی استفاده میشود.

 

خواص ویتامین C چیست؟ و خطرات ویتامین C کدام اند؟

اسید اسکوربیک (Vitamin C) به بافت ها و استخوان های بدن برای رشد و ترمیم کمک می کند. ویتامین ث از انواع ویتامین های محلول در آب بوده و باقی مانده ویتامین های محلول در آب از بدن از طریق ادرار خارج می شوند، پس برای تامین نیاز بدن به ویتامین C می بایست این ویتامین بطور مداوم مصرف شود، چراکه امکان ذخیره آن در بدن وجود ندارد.

 

چرا افراد ویتامین C مصرف می کنند؟

افراد ویتامین C را اغلب برای درمان سرماخوردگی استفاده می کنند. هرچند مدارک کمی برای تایید اثر این ویتامین برروی پیشگیری و درمان سرماخوردگی وجود دارد، اما بدلیل باور شایع بین مردم، این ویتامین برای این منظور بیشتر استفاده می شود. خواص آنتی اکسیدانی ویتامین C هنوز کاملا مشخص نشده اند. درحالیکه بعضی تحقیقات نشان می دهند، این ویتامین خواص آنتی اکسیدانی دارد. با این حال مدارک کافی برای موثر دانستن این ویتامین در درمان سرطان، سکته مغزی، آسم و خیلی دیگر از بیماری وجود ندارد. تحقیقات نشان می دهند که این ویتامین در درمان آب مروارید و کلسترول بالای خون بی تاثیر است. فرضیات متفاوتی درباره رابطه ویتامین C و بیماری های قلبی وجود دارد. بعضی از تحقیقات نشان می دهند، که مصرف ویتامین C و بعضی مواقع مصرف این ویتامین به همراه ویتامین E  ممکن است، تا حدودی خطر ابتلا به بعضی از انواع بیماری های قلبی را کاهش دهد. با این حال هنوز برای نتیجه گیری قطعی زود بوده و تحقیقات بیشتری لازم است. تنها مدرک قطعی که درباره خواص این ویتامین وجود دارد، این است که ویتامین C برای رشد و ترمیم بافت های بدن، درمان زخم ها و جای زخم و همچنین ترمیم و حفظ سلامت غضروف های استخوانی، استخوان و دندان ها مفید می باشد. همچنین بنظر می رسد که ویتامین C به بدن برای جذب مواد معدنی نیز کمک می نماید.

 

کاربردهای مهم ماده اولیه اسید آسکوربیک (ویتامین C):

  1. در صنعت پزشکی و داروسازی
  2. در بسیاری از شاخه های صنایع غذایی
  3. در طب سنتی جهت تولید برخی داروهای گیاهی
  4. در صنایع تولید گوشت